1 czerwca – Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Jednak od zawsze wygrywa 1 czerwca – Dzień Dziecka. Tego dnia w szkole odbywają się ciekawe przestawienia, zabawy oraz dostaje się duuużo słodyczy 😊

Po wielu atrakcjach szkolnych uczniowie pojawili się w świetlicy szkolnej. Po krótkiej rozmowie na temat Dnia Dziecka wszyscy otrzymali dyplomy, a następnie udaliśmy się na wycieczkę.

Najpierw poszliśmy do parku na plac zabaw. Wszyscy bawili się świetnie!

Następnie udaliśmy się do pałacu, by zwiedzić komnatę rodziny Mielżyńskich. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii rodziny Mielżyńskich i Kościelskich oraz obejrzeli zdjęcia i eksponaty znajdujące się w komnacie.

To był bardzo udany dzień. Wróciliśmy do świetlicy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Bardzo dziękujmy p. Dorocie Nowaczyk, która oprowadziła nas po komnacie i z ogromną pasją opowiedziała o historii rodzin.

Dziękujemy również p. Katarzynie Augustyniak, która poszła z nami na wycieczkę i sprawowała opiekę nad dziećmi.