WYNIKI KONKURSU WIEDZY O HISTORII MIŁOSŁAWIA DLA KLAS II – III

W piątek 29 kwietnia podczas apelu z okazji rocznicy Wiosny Ludów, a zarazem Święta Patrona naszej szkoły podsumowano wyniki konkursów historycznych o naszym mieście. W eliminacjach brały udział klasy II i III oraz uczennica klasy Ia – Gabrysia Gdowik. Z tego grona wyłoniono 27 osób, które rywalizowały ze sobą rozwiązując test zawierający 20 pytań. Emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca, gdyż większość uczestników prezentowała kosmiczny poziom wiedzy i trudno było wyłonić zdecydowanego zwycięzcę. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Rodzicom za ogromny wkład w przygotowanie swoich Pociech do konkursu. Dziękuję również p. Kasi Juszczak za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Finalistami edycji szkolnej dla klas II – III zostali:

I miejsce (19 poprawnych odpowiedzi): Gabrysia Gdowik z klasy Ia !!!
oraz Lena Czelusta, Emilka Janasik i Krystian Szambelan z klasy IIc;

II miejsce (18 poprawnych odpowiedzi): Krystian Fórmaniak IIc oraz Bartek Barwinek IIIa;

III miejsce (17 poprawnych odpowiedzi): Dawid Szwalikowski IIa, Ola Szternel IIIa  oraz Maja Januchowska i Ola Tomaszewska z klasy IIIb.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe i dyplomy oraz zostali zaproszeni przez p. Ewę Mikulską do udziału w konkursie historycznym, który odbył się w MCK.

Jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że 4 uczniów zdobyło dokładnie max. 25 punktów! Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę w kategorii klas II – III.

I miejsce zdobyła Maja Januchowska z klasy IIIb;

II miejsce zajęła Ola Tomaszewska również z IIIb;

III miejsce wywalczyli wspólnie Dawid Szwalikowski z IIa oraz Krystian Szambelan z IIc.

Dziękuję wszystkim za solidne przygotowanie. Już dziś zapraszam do udziału w następnym konkursie z tej samej okazji dokładnie za rok !

Organizator: Elżbieta Wleklińska