„Acta est fabula” – sztuka skończona – Epilog

 

W obecnych czasach na każdym stanowisku pracy musimy respektować  procedury, instrukcje, programy,  których przestrzeganie ma  zapewnić sprawne funkcjonowanie mechanizmu, zwanego społeczeństwem. W nich jednak nie tylko nie znajdujemy człowieka, ale wręcz go gubimy. Ponieważ „współczesny człowiek bardziej wierzy świadkom, aniżeli nauczycielom, bardziej doświadczeniu, aniżeli doktrynie, bardziej życiu i faktom, aniżeli teoriom” (cyt. św. Jan Paweł II) autorki projektu PRO – LIFE – LAB Laboratorium Życia postanowiły przedstawić swoim uczniom autentycznych świadków, którzy swoim życiem, pracą, pasjami czy wyborami potwierdzili, że drugi człowiek i każde życie jest największą wartością, darem, o który warto zabiegać, a czasami nawet  walczyć.

06 czerwca 2018r.  w Pałacu Kościelskich w Miłosławiu spotkało się ponad 100 osób, aby uczestniczyć w uroczystym raporcie kończącym projekt PRO – LIFE – LAB Laboratorium Życia.  Górny hol pałacu wypełnili mili  goście : Burmistrz Gminy Miłosław Pan Zbigniew Skikiewicz, Dyrektor Szkoły Pan Paweł Skrzypczak wraz z Zastępcami, prowadzący konferencje:  PT  pp.  W. Łechtańska,  M. Mikołajczak,  J. Meller, M. Wosiński, Z. Górny, B. Dobek oraz  ks. R. Tuszyński, ss. ze zgromadzenia Sacre Coeur  w Pobiedziskach i  św. Dominika w Mielżynie,  promotorzy, sympatycy, mentorzy, rodziny, sąsiedzi, przyjaciele, nauczyciele uczący autorki projektu oraz nasi kochani Uczniowie wraz z  Rodzicami i Wychowawcami.

Wszystkich obecnych  wzruszył i zaskoczył rozmach przedsięwzięcia i lekkość, z jaką się toczył. Pozostaje dla nas wielką zagadką fakt, że każda osoba, której wspominałyśmy o naszym projekcie, pomimo licznych obowiązków zawodowych czy rodzinnych, wyrażała natychmiastową chęć współpracy.

Dziękujemy wszystkim za współpracę. Największe beneficjentki:

Małgorzata Mikulska i Małgorzata Mikołajczak

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak