Barbórka

Z okazji obchodów Barbórki, 2 grudnia drugie klasy odwiedził emerytowany Górnik Pan Adam Grzelak.
Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiedział uczniom o tym, kim jest górnik, na czym polega jego praca i co oprócz węgla wydobywają górnicy. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć galowy strój i dowiedzieć się m. in. od czego zależy kolor pióropusza na górniczej czapce. Nie zabrakło też szeregu ciekawostek np. o tym, że w kopalni oprócz człowieka pracowały również kanarki, które informowały górnika o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska, dotknąć i obejrzeć przyniesiony przez górnika surowiec- węgiel z odbitą paprocią.
Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, kiedy zjeżdżają każdego dnia do kopalni. Dzięki takim spotkaniom uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko.
Dziękujemy Panu Adamowi za ciekawe spotkanie i życzmy wszystkiego dobrego oraz następnych Barbórek. 🙂