Barwnikowe ogniwa słoneczne…

20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jagody Jaskuła po raz kolejny odwiedzili Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach zajęć związanych z projektem chemicznym, pt. ,,Odkrywcza Chemia – Poznaj, Sprawdź, Wykorzystaj” uczniowie klas VIII poznali barwnikowe ogniwa słoneczne jako łatwą i ciekawą technologię wykorzystywania energii słonecznej. W czasie zajęć laboratoryjnych każdy z nich miał okazję skonstruować swoje własne ogniwo i sprawdzić jak ono działa.

Jagoda Jaskuła