Dzień z „Laboratoriami Przyszłości”

W ramach inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” dnia 7 marca 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłosławiu wzięli udział w warsztatach, których założeniem było budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych.

Do Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach pojechało 16 uczniów z klasy IV c pod opieką pań Agnieszki Winowicz oraz Małgorzaty Przybylskiej. Zajęcia z robotyki, sztucznej inteligencji, drukarek 3D, Minecrafta, cyberbezpieczeństwa i gogle VR odbywały się w nowoczesnych salach pod kierunkiem specjalistów z wielu dziedzin.

Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim uczyły oraz wzbogaciły o nowe doświadczenia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe bidony.

Opracowała: M. Przybylska