Ferie 2020 -„ruszam się”- chcę być sprawny i zdrowy

 

Podążając za starożytną sentencją „w zdrowym ciele zdrowy duch” grupa 54 uczniów naszej szkoły wyruszyła dnia 5 lutego 2020 roku na kolejną edycję wyjazdowych zajęć sportowo -rekreacyjnych. Pierwszym punktem programu była jazda na łyżwach na lodowisku „Chwiałka”. Jest to największe, a zarazem najładniejsze lodowisko w Poznaniu i jak się okazało świetnie funkcjonujące. Przyjęcie tak dużej grupy dzieci tj. wypożyczenie łyżew, udostępnienie szatni oraz szafek do przebrania się przebiegało bardzo sprawnie i po około dwudziestu minutach cała grupa stała w łyżwach gotowa do wejścia na lodowisko. Wraz z nami z lodowiska korzystało ponad sto osób w tym grupka łyżwiarzy figurowych. Na lodzie nie zabrakło emocji związanych z jazdą – dla jednych i utrzymaniem równowagi – dla drugich. Wszystko jednak dobrze się skończyło i po godzinie zabawy uśmiechnięci, i zadowoleni z siebie schodziliśmy z lodowiska. Kolejnym punktem programu była „Jump Arena” i jumping w niezliczonych formach. Zabawę poprzedzał instruktarz i rozgrzewka przeprowadzone przez nauczycieli-instruktorów. Do naszej dyspozycji były dwie sale z różnorodnymi trampolinami i zeskoczniami oraz park linowy. Każdy uczestnik mógł swobodnie wybrać miejsce i formę skoków kierując się swoją fantazją i umiejętnościami. Po godzinie i piętnastu minutach wyczerpani fizycznie, ale pełni wrażeń kończyliśmy przygodę z skokami. Udaliśmy się na posiłek i chwile wytchnienia do pobliskiej restauracji Mc Donald’s. Zarówno wypoczynek jak i posiłek były niezbędne przed  zajęciami w zespole basenów „Termy Maltańskie”. Tu również, na wstępie spotkaliśmy się z instruktorem-ratownikiem. Przypomniał on podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na basenie, po czym podzieleni na grupy koleżeńskie rozpoczęliśmy „podbój” aquaparku. Korzystaliśmy z wszystkich dostępnych basenów i zjeżdżalni, pływaliśmy, nurkowaliśmy i pozwalaliśmy unosić się „dzikiej rzece”. Po trzech godzinach zabaw ponownie staliśmy w holu pływalni przygotowując się do wyjazd do domu.  O godzinie 1930 na placu przed szkołą cali i zdrowi zakończyliśmy naszą sportową przygodę .

Mam nadzieję, że kolejny wyjazd na zajęcia sportowo-rekreacyjne przysporzył jego uczestnikom wielu miłych wrażeń i doświadczeń, był okazją do sprawdzenia samego siebie i nabycia nowych umiejętności.

Bardzo dziękuję kol. Agnieszce Winowicz, Angelice Januchowskiej i kol. Zbyszkowi Skikiewiczowi za poświęcenie swojego czasu i profesjonalną pomoc w realizacji wyjazdu.

                                                                                                     Andrzej Jędrzejewski

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak