Finał Mistrzostw Wielkopolski

27 maja 2017 roku w poznańskiej hali „Arena” miał miejsce Finał Mistrzostw Wielkopolski Kinder + Sport w Mini Siatkówce Dziewcząt. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek” siatkarskich. Naszą szkołę podczas tego turnieju reprezentowały w kategorii „trójek” uczennice:

Martyna Goździak z kl. Va, Oliwia Różalska z kl. VIa, Zuzanna Kliszkowiak z kl.Va, Sandra Sowińska z kl.Vc.

W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły XI miejsce w Wielkopolsce.

Aby znaleźć się w czołówce zespołów wielkopolskich dziewczęta musiały przejść kilka etapów rozgrywek.

Pierwszym był Turniej Miast, który odbywał się w Środzie Wielkopolskiej 12 marca 2017r. Podczas eliminacji dziewczęta zajęły IV miejsce i awansowały do ćwierćfinału Turnieju Kinder + Sport.

W ćwierćfinale, który również odbył się w Środzie Wielkopolskiej (3 kwietnia 2017r.)zespół zajął VI miejsce i uzyskał awans do półfinału.

Podczas półfinału w Kaliszu 13 maja 2017 roku zawodniczki wywalczyły awans do finału zdobywając V miejsce.

Gratulujemy zawodniczkom sukcesu sportowego, życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Mirosław Zimny

No Images found.