Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego został zorganizowany po raz czwarty. Wydarzenie to miało miejsce 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłosławiu.
Do konkursu przystąpiło 17 szkół podstawowych z całego powiatu wrzesińskiego. Konkurs został podzielony na dwie grupy wiekowe, tj. uczniów młodszych  (klasy I-III) oraz starszych (klasy IV-VI).  Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Reprezentowali oni następujące szkoły:

• SSP nr 1 we Wrześni,
  • SP w Nekli,
  • SSP nr 6 we Wrześni,
  • SSP nr 2 we Wrześni,
  • SP w Targowej Górce,
  • SP w Miłosławiu,
  • SP w Bieganowie,
  • SSP w Chwalibogowie,
  • ZS w Nowym Folwarku,
  • SP w Czeszewie,
  • SP w Zasutowie,
  • SSP w Kaczanowie,
  • SSP w Otocznej,
  • SP w Grabowie Królewskim,
  • SSP w Górnych Grądach,
  • SP we Wszemborzu,
  • SP w Orzechowie.

Reprezentanci wymienionych szkół zostali wyłonieni do finału w wyniku eliminacji szkolnych. Podczas finału uczestnicy rozwiązywali testy
w formie pisemnej. Zadania obejmujące test koncentrowały się na: znajomości gramatyki, słownictwa i kultury krajów angielskiego obszaru językowego. Ponadto, badano umiejętność czytania ze zrozumieniem.  Wyniki konkursu, ze względu na podział wiekowy, przedstawiają się następująco:

KLASY IV-VI:

1. Piotr Stawera                       SSP nr 1 Września;
  2. Mikołaj Kurczyna                SP Nekla;
  3. Kevin Ratajczak                  SSP nr 6 Września;

KLASY I- III:

1. Marek Zjeżdżałka                SP Czeszewo;
  2. Jakub Furmanek                 SSP nr 1 Września;
  3. Natasza Klimko                    SSP nr 6 Września.

Podczas konkursu uczniowie uczestniczyli również w zajęciach tanecznych, które poprowadzili instruktorzy szkoły „Hajdasz”. Natomiast, nauczyciele uczestniczyli w warsztatach związanych z diagnozowaniem
i udzielaniem pomocy uczniom ze specyficznymi trudnościami, które poprowadziła pani Anna Hyżorek.

No Images found.

Pobierz wszystkie zdjęcia na swój komputer --->