Finał Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 

dzien-tabliczki-mnozenia30 września 2016 roku uczestniczyliśmy w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). W tym roku do akcji zgłosiło się 2977 szkół! Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób– podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy zwyciężyli w klasowych eliminacjach. Zaopatrzeni w losy przepytywali kolegów. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy były znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. W tym dniu odbyło się wiele ciekawych zabaw, konkursów i zawodów zarówno podczas przerw, jak i zajęć matematyki.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak