Gminny Konkurs Ortograficzny

 

5 czerwca 2018 r. trzydzieścioro uczniów ze szkół podstawowych
z Czeszewa, Orzechowa i Miłosławia wzięło udział w XIII Gminnym Konkursie Ortograficznym. Jego celem było zmotywowanie dzieci do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
Uczestnicy konkursu musieli zastosować w praktyce poznane zasady pisowni w poleceniach opracowanych przez przewodniczącą komisji- p. Agatę Prymas ze SP w Czeszewie. Finałowy test ortograficzno-interpunkcyjny pisali uczniowie klas  IV- VII,  którzy w mijającym roku szkolnym okazali się najlepsi podczas dyktand ortograficznych  i eliminacji wewnątrzszkolnych. Grażyna Goździela, Danuta Hałas, Małgorzata Stefaniak i Aldona Wawrzyniak pod okiem przewodniczącej komisji sprawdziły prace, po czym wręczyły wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy.

Konkurs pozwolił również wybrać Mistrza Ortografii Gminy Miłosław- ucznia, który popełnił najmniejszą liczbę błędów. Ten chlubny tytuł zdobył Jakub Szternel z kl. VII a.

 

Kolejne miejsca zajęli:

klasy IV

I miejsce Adam Głowala – SP Orzechowo

II miejsce Roksana Chwiłkowska – SP Czeszewo

III miejsce Nicola Gałąska – SP Miłosław

 

klasy V

I miejsce Aleksandra Melewska – SP Miłosław

II miejsce Mateusz Przybyłowicz – SP Miłosław

III miejsce Patrycja Sieradzka – SP Czeszewo

 

klasy VI

I miejsce Mateusz Markiewicz – SP Czeszewo

II miejsce Aleksandra Grzelak – SP Miłosław

III miejsce Natalia Kuśmierz – SP Czeszewo

 

klasy VII

I miejsce Jakub Szternel  -SP Miłosław

II miejsce Aleksandra Jakubowska – SP Orzechowo

III miejsce Martyna Rybka – SP Orzechowo

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak