I Konferencja o opiece w hospicjum

 

I Konferencja  Gość:  mgr Wiesława Łechtańska wolontariuszka Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp.

,,Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością’’

Matka Teresa z Kalkuty.

 

Pani Wiesława Łechtańska w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na ideę opieki hospicyjnej. Słowo  hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – gość i hospitium – gościna. Zespoły hospicyjne złożone z profesjonalistów i wolontariuszy towarzyszą choremu w drodze do kresu życia. Odpowiadają na ich potrzeby medyczne oraz takie zwyczajne, ludzkie, jak potrzeba bliskości i zwykłej  rozmowy. Pani Wiesława podzieliła się wiedzą na temat metod pracy z nieuleczalnie chorymi. Dała świadectwo swojej postawy nacechowanej altruizmem i otwartością na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Zachęcała młodzież do praktycznego zaangażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących.

 

No Images found.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak