Igrzyska Dzieci

We wtorek 17 października w hali sportowej w Bugaju odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu
i Szkoły Podstawowej im. J. B. Sokołowskiego
w Czeszewie, rozgrywany w ramach eliminacji
do Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Halowej.

W meczu tym zdecydowanie skuteczniejszym zespołem okazał się zespół z Miłosławia pewnie wygrywając 8 – 3. Bardzo dobra skutecznością w tym meczu popisał się Jakub Woźniak, który zdobył 6 bramek.

W środę 18 października w Hali SSP1 odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Halowej.

Zespoły podzielono na dwie grupy grające systemem „każdy z każdym”

Grupa I

1. SSP2 Września
  2. SP Nekla
    3. SP Miłosław

Wyniki:

SSP2 Września –  SP Nekla – 5 – 0

SP Nekla – SP Miłosław – 0 – 0

SP Miłosław – SSP2 Września – 0 – 4

Po wyrównanym meczu z Neklą w drugim spotkaniu grupowym zespół
z Miłosławia zmierzył się z faworyzowana drużyna SSP2. Do pewnego momentu mecz był bardzo wyrównany.
W końcowej fazie meczu Mateusz Narożny faulował zdaniem sędziego w polu karnym i w wyniku zderzenia sam doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry.
Rzut karny pewnie wykorzystał zawodnik z SSP2 Wrzenia. To był kluczowy moment meczu. Wrześnianie rozluźnieni tworzyli coraz składniejsze akcje, które przekładały się na bramki.

Tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zespół SP Miłosław awansował do półfinału.

Grupa II

1. SSP1 Września
  2. SP Kołaczkowo
  3. SSP1 Września

Wyniki:

SSP1 Września – SP Kołaczkowo – 2 – 0

SP Kołaczkowo – SP Pyzdry – 2 – 3

SP Pyzdry – SSP1 Września – 0 – 5

W półfinale zespół SSP1 zmierzył się z zespołem    SP Miłosław. Dość szybko stracona bramka po stałym fragmencie gry trochę ustawiła spotkanie. Pomimo zdecydowanych ataków graczy z Miłosławia, nie udało się im doprowadzić do remisu. Zdecydowanie zawiodła skuteczność.

Brak skuteczności był mankamentem miłosławian w całym turnieju.

Półfinał:

SSP2 Września – SP Pyzdry – 2 – 1

SP Miłosław – SSP1 Września – 0 – 1

W meczu o III miejsce piłkarze z Miłosławia wreszcie zagrali na swoim dobrym poziomie. Na boisku było widać wiarę w zwycięstwo, zaangażowanie. Akcje były składne i piłkarze znacznie poprawili skuteczność.
Zespół z Miłosławia wygrał dość pewnie 4 – 1. Bramki zdobyli: Mateusz Pawlak – 2, Mateusz Narożny – 1,
Jakub Woźniak – 1.

Mecz o 3 miejsce SP Pyzdry – SP Miłosław 1 – 4

W finale turnieju spotkały się dwie szkoły z Wrześni. Był to bardzo emocjonujący mecz obfitujący w wiele zwrotów akcji. Zwycięstwo po serii rzutów karnych przypadło zespołowi SSP1 Września.

Finał: SSP1 Września – SSP2 Września – 1 – 1 (rzuty karne 2 – 0)

SSP1 Września awansowała do finału rejonu Poznań Wschód

Reprezentacja: