II Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Spotkanie na humanie”

 

12 lutego 2020 roku Patrycja Olichwer, Iga Trawińska i Mikołaj Drożdżyński reprezentowali naszą szkołę podczas II Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego „Spotkanie na humanie”, zorganizowanego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni. Nasi uczniowie zmierzyli się w nim z drużynami dziewięciu szkół. Sukcesy odnieśli w domino ortograficznym, trimino związanym z listem, szyfrowaniu przy pomocy alfabetu Morse’a czy bieganym dyktandzie. Byli najlepsi w serii pytań dotyczących różnych zagadnień z języka polskiego. Organizatorzy przygotowali także zadanie polegające na rozpoznaniu tytułów lektur na podstawie zdjęcia przedstawiającego lektury w pudełku. Piętą achillesową większości drużyn okazała się krzyżówka, wymagająca dokładnej znajomości rozdziału o pobycie Adasia Niezgódki w psim raju.

Naszej drużynie nie udało się zdobyć zwycięskich lokat, ale jej strata do laureatów nie była duża. Iga, Patrycja i Mikołaj wykazali się dużą wiedzą polonistyczną i przekonali się, że na lekcjach języka polskiego można dobrze się bawić.

 

Sylwia Grześkowiak

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak