Koncert kolęd

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne koncerty kolęd.
W tym roku szkolnym 9 stycznia z repertuarem kolęd wystąpili uczniowie naszej szkoły śpiewając i grając na różnych instrumentach.
Po przywitaniu społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości przez dyrektora szkoły Pana Pawła Skrzypczaka, głos zabrała Patrycja Olichwer
z kl. V a wyjaśniając pojęcie kolęd i pastorałek oraz wprowadzając zebranych w nastrój kolędowania.
Swoimi głosami zachwyciły nas Blanka Szymańska z kl. IV d, Oliwia Kaszuba z kl. VII b oraz Rozalia Kujawa z kl. VIII b.
Na gitarach klasycznych zagrali: Julia Kindela z kl. IV b, Oliwia Przewoźna
z kl. VI a oraz Robert Wojciechowski z kl. V b.
Mogliśmy posłuchać również kolęd w wykonaniu pianistów: Jakuba Szternela z kl. VIII a, Tobiasza Rychlika z kl. VIII d oraz Olgi Rychlik z kl. VII a.
Klaudia Olek z kl. VI c zagrała na keyboardzie a uczniowie klas VI i VII na fletach i flażoletach pod kierunkiem Pana Mirosława Zimnego.
Ogromne wrażenie zrobił Antoni Kujawa z kl. V e grając na trąbce.
Klasa IV d pod kierunkiem Pani Katarzyny Augustyniak wprowadzała niezwykły klimat grając na dzwonkach chromatycznych.
Co jakiś czas rozlegał się śpiew chórku szkolnego pod kierunkiem Pana Jacka Lewandowskiego.
Całości dopełniła wspaniała dekoracja przygotowana przez Panią Sylwię Grajek.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego koncertu: Pani Katarzynie Augustyniak, Pani Sylwii Grajek, Pani Ewie Jarząb, Panu Mirosławowi Zimnemu, Panu Robertowi Wiśniewskiemu oraz artystom i wszystkim osobom, które wspierały nas w przygotowaniach.

Jacek Lewandowski

« 2 z 2 »