Kurs Pierwszej Pomocy w klasie II a


W piątek, 25 lutego gościliśmy wyjątkowych gości – Strażaków z OSP w Miłosławiu, p. Marcina Kaczmarka oraz p. Jarosława Pałasza.

Podczas spotkania strażacy zapoznali nas z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyliśmy się jak sprawdzać u człowieka przytomność oraz oddech, gdzie zadzwonić, gdy potrzebujemy pomocy oraz jak pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Oprócz ćwiczeń praktycznych na fantomie poznaliśmy pozycję boczną ustaloną. Mogliśmy ją przećwiczyć na p. Kasi Kwiatek, która również wzięła udział w szkoleniu. Na zakończenie ratownicy z miłosławskiej jednostki pokazali nam prawidłowe korzystanie z defibrylatora AED.

Po szkoleniu otrzymaliśmy zaświadczenie oraz dyplomy.

Godziny spędzone na nauce ratowania na pewno zostaną w naszej pamięci, a nowe wiadomości i umiejętności być może przyczynią się do uratowania komuś życia.


Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania dla p. Marcina Kaczmarka oraz p. Jarosława Pałasza za przeprowadzenie wśród dzieci pogadanki na temat pierwszej pomocy oraz udzielenie niezbędnych wskazówek do jej przeprowadzenia!

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak