Lapbooki V d

 

 W artykule  Anny Kopeć „Lapbook a edukacja czytelnicza  czyli jak zachęcić  dzieci do czytania” możemy przeczytać :”Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet.

Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa”

Zapraszam do obejrzenia przepięknych lapbooków wykonanych przez uczniów klasy V d w ramach lekcji języka polskiego poświęconych  lekturze „Lew, czarownica i stara szafa”. Są one dowodem na to, że przygotowywanie notatek nie musi być nudnym zajęciem, a nauczanie zdalne nie ogranicza kreatywności uczniów.

                                                                       Krystyna Hypka

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak