Lekcja otwarta – praca w rybołówstwie. „Odłowy ryb”

 

Dnia 23 października 2019r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą Eweliną Grajek uczestniczyli
w odłowach ryb. Cel główny: uczniowie poznają na czym polega praca rybaków oraz uczą się różnych  gatunków ryb.
Prowadzone przez Państwo Strzeszyńskich gospodarstwo rybackie Miłosław rozpoczęło działalność w 2000 roku.

Dzięki uprzejmości właściciela Pana Adriana Strzeszyńskiego uczniowie mogli zapoznać się z pracą rybaka,  zobaczyli strój rybaka oraz sprzęt wykorzystywany podczas odłowów ryb. Pan Adrian opowiedział nam
o hodowli ryb. Pokazał dzieciom różne gatunki ryb m. in.: karpie, sumy, szczupaki, amury, karasie itp. Przedstawiła cały proces hodowli ryb oraz opowiedział o bardzo ciekawej współpracy z ornitologiem Panią Ewą Jasińską .

Pan Adrian  bardzo chętnie odpowiadał na dociekliwe pytania uczniów. Oprowadził nas wokół stawu, pokazał pływające w stawie bobry. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych informacji, które poszerzyły ogólną wiedzę o faunie i florze.

               Głównym przedmiotem działalności gospodarstwa Mirosław jest hodowla ryb słodkowodnych. Ryby te cieszą się dużą popularnością w okolicy. Ryby hodowane są w czystym środowisku i są żywione wysokiej jakości pokarmem, który oparty jest na naturalnych paszach. Do zakresu świadczonych przez gospodarstwo rybackie usług należy sprzedaż oraz transport ryb do Klientów oraz sprzedaż wysokiej klasy materiału zarybieniowego.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z rybakami, uczniowie kl. I a  znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat ryb oraz pracy w zawodzie rybaka.

Serdeczne Podziękowania dla Państwa Adriana i Natalii Strzeszyńskich oraz pracowników  rybołówstwa składa kl. I a wraz  z wychowawcą   Eweliną Grajek

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak