Lekcja w banku

Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Miłosławiu

Dnia 7 października 2016r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą Eweliną Grajek odbyli „wizytę” w Banku Spółdzielczym w Miłosławiu. Cele główne: uczniowie poznają bank, przeprowadzają wywiad z Panią Dyrektor Lidią Rybarską, dowiadują się

dlaczego warto oszczędzać pieniądze w banku .

Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Banku uczniowie poznali  organizację pracy tej instytucji.  Podczas wizyty uczniowie przeprowadzili wywiad z panią dyrektor  zadając następujące pytania:

1. Jak długo pracuje Pani w banku ?
  2. Na czym polega Pani praca ?
  3. Czy praca w banku to trudne zadanie ?
  4. Co to jest konto bankowe i kto może je założyć ?
  5. Czy dzieci mogą mieć założone konto bankowe ?
  6. Jak można oszczędzać pieniądze w banku ?
  7. Jakie produkty oferuje bank swoim klientom ?

Pani dyrektor bardzo chętnie odpowiadała na dociekliwe pytania i wręczyła wszystkim upominki. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych informacji. Na koniec dzieci z okazji obchodzonego „Dnia Uśmiechu” wręczyły pracownikom i klientom banku „wesoły uśmiech”.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami Banku, uczniowie kl. III c  znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w nawyku świadomego oszczędzania.

Serdeczne Podziękowania

dla Pani Dyrektor Banku Lidii Rybarskiej