Ogólnopolska akcja

15 listopada odbyła się w naszej szkole akcja: „Mamy Niepodległą”.

Pomysłodawcą, tej ogólnopolskiej, inicjatywy jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wpisała się ona
w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcja ta nawiązuje do napisanej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski, która dzięki sprytnie przygotowanej, w konspiracji akcji, wykorzystując radiotelegrafy dawnych zaborców została wysłana do przywódców państw biorących udział w I wojnie światowej oraz państw neutralnych.

Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał kartkę pocztową, na której mógł napisać życzenia dla Naszej Ojczyzny, lub dla innych, czy też podzielić się radością z innymi obywatelami naszego kraju. W przeprowadzenie akcji zaangażowała się dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie z samorządu szkolnego.

Poprzez uniwersalny charakter akcji łączymy pokolenia, utrwalamy i wzmacniamy świadomość dat związanych z odzyskaniem niepodległości, przypominamy, że to święta optymistyczne. Radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje, integruje na poziomie lokalnym i ogólnopolskim, sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i budowaniu postaw patriotycznych, promuje nowoczesny patriotyzm.

Inicjatywa spotkała się z ogromnym i radosnym odzewem ze strony naszych uczniów, którzy już w szkole wypisywali pocztówki, aby jak najszybciej wysłać je do adresatów.