Międzyszkolny konkurs wiedzy Omnibus

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY „OMNIBUS 2019”
dla uczniów klas V-VI odbył się 20 listopada 2019 r. 
w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni. Wcześniej w Szkole Podstawowej w Miłosławiu miał miejsce   etap szkolny, w którym rywalizowało 52 uczniów.

 Zwycięzcy eliminacji szkolnych: Zofia Gruszczyńska, Piotr Pietryga oraz Michalina Mazurkiewicz zmierzyli się z 21  uczniami   z  siedmiu szkół naszego powiatu. Konkurs Omnibus 2019, który cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów  i nauczycieli, tradycyjnie już składał się z trzech etapów: pisemnego, odpowiedzi na pytania oraz trzeciego – odpowiedzi na pytania  z wybranej kategorii. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą oraz błyskotliwością i inteligencją podczas pisemnego testu rundy 1. Do półfinału awansowało dwoje uczniów z naszej szkoły: Michalina oraz Piotr. W rundzie 2. zmagali się z ustnymi, wylosowanymi przez siebie pytaniami.

Tym razem do sześcioosobowego finału zakwalifikowała się uczennica Michalina Mazurkiewicz i ostatecznie zajęła piątą lokatę.  Jako szkoła możemy być dumni z naszych reprezentantów, którzy potrafili odpowiedzieć na szereg trudnych pytań konkursowych. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pytania były ciekawe, różnorodne,  o różnej skali trudności. Na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka, otrzymali dyplomy oraz nagrody. W tym roku Biblioteka Publiczna we Wrześni dołączyła do sponsorów konkursu, fundując półfinalistom i finalistom piękne zestawy serii przygód Harrego Pottera.

Małgorzata Przybylska

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak