Młodzi w Akcji

 

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego , który działa w budynku pałacu przystąpili do ogólnopolskiego programu Młodzi w Akcji , który  jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

Celem projektu jest włączenie uczniów do procesu współdecydowania wspólnie z przedstawicielami różnych grup o tym, jak ma w przyszłości wyglądać  miejsce, w którym żyją.

Po pierwszych spotkaniach uczniowie zdecydowali się na wybór ścieżki „Warsztaty przyszłościowe”

Grupa projektowa przeprowadzi diagnozę swojej miejscowości i rozpozna potrzeby mieszkańców oraz miejsca wymagające zmiany. W kolejnym etapie działań na podstawie zebranych informacji grupa wybierze temat wokół którego zorganizuje dyskusję z udziałem społeczności lokalnej. Rezultatem dyskusji będą wnioski, jakie zmiany w wybranym obszarze mieszkańcy rekomendują do wprowadzenia. Zebrane wnioski zostaną przedstawione lokalnym władzom.

Nasza grupa projektowa pracuje pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego (w budynku pałacu) pań Ewy Jarząb i Honoraty Knast.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak