Moskiewska Rewia na Lodzie

 

Uczniowie klas szóstych pod opieką swoich wychowawców dnia 30 listopada 2017 roku udali się do Poznania na widowisko „Królowa Śniegu” oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pod tym samym tytułem.
Poznańska hala sportowa „Arena”w pierwszej kolejności kojarzy się z rywalizacją i emocjami sportowymi, stąd trudno było wcześniej przygotować się na odbiór łyżwiarskiego spektaklu na lodzie. Wysoka na kilkanaście metrów scenografia zamykająca płytę lodowiska, piękna muzyka poważna płynąca z głośników oraz „pan” sprzedający kolorowe gadżety zwiastowali oczekującej publiczności inne niż sportowe przeżycia.
Na rozpoczęcie spektaklu oczekiwaliśmy z zainteresowaniem umilając sobie czas szeptem prowadzonymi rozmowami i komentarzami.  Głos spikera zapowiadającego rozpoczęcia widowiska i gasnące światła zakończyły gwar na trybunach. Wypełniającej hale publiczności ukazał się baśniowy obraz bawiących się na śniegu dzieci wśród których wyróżniali się bohaterowie opowieści Kaj i Gerda.
Mnogość postaci, różnorodność i bogactwo kostiumów oraz piękna muzyka przykuły uwagę i zawładnęły umysłami widzów.  Narrator widowiska ledwie nadążając za zmieniającymi się scenami, wciągał przybyłą publiczność do baśniowego świata H.Ch. Andersena. Piękne kostiumy, imponująca choreografia i jazda na łyżwach moskiewskich artystów zauroczyły widownię, było nam tam dobrze, czuliśmy się uczestnikami wydarzeń. Kolejne sceny  prezentujące przygody Gerdy poszukującej swojego przyjaciela Kaja zachwycały  grą światła i ruchu.  Happy end opowieści zwiastował koniec widowiska i nieuchronny powrót z baśniowego świata do rzeczywistości, trudno, kiedyś to musiało nastąpić. Gromkimi oklaskami na stojąco publiczność dziękowała artystom za niezwykłe przeżycia. Oglądany przez nas spektakl był ostatnim prezentowanym w Polsce. Obok publiczności za występ moskiewskim łyżwiarzom dziękowali organizatorzy rewii, były kwiaty, szczere słowa zachwytu i podziękowania. I wówczas stało się coś niezwykłego, czego nikt z nas się nie spodziewał. Bohaterowie widowiska podjechali do zgromadzonej wokół płyty lodowiska publiczności, wyszli poza nią pozwalając uścisnąć sobie dłonie i zrobić jedyne w swoim rodzaju zdjęcia pamiątkowe. Tym gestem ujęli wszystkich, od maluczkich po dorosłych. Jeszcze raz, na chwilę, mogliśmy zbliżyć się do baśniowego świata Hansa Christiana Andersena.

Dziękujemy, dziękujemy panu Panie Andersen i całemu zespołowi Moskiewskie Rewii na Lodzie.

Uczniowie i wychowawcy:  M. Mikołajczak, A. Jędrzejewski, M. Zimny

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak