Nasadzenie Pola Nadziei

 

Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. Obecnie ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili.
Z nadejściem wiosny, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice miast i wsi aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja. Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

Dnia 10 października 2017 r. uruchomiłyśmy program „Pola nadziei”. Nawiązałyśmy współpracę z Urzędem Miasta i Gminy Miłosław. W wyniku tej współpracy Urząd Gminy sfinansował zakup 500 sztuk cebulek żonkili. Wyznaczył  przestrzeń publiczną w postaci terenów zielonych znajdujących się na rynku w Miłosławiu, w celu dokonania nasadzenia żonkili. W akcję zostali zaangażowani uczniowie klas siódmych Julia Graczyk, Klaudia Gerwazik, Wiktoria Włodarczak, Julia Dziesiątkowska, Zuzanna Kopp, Wiktor Sieradzki, Adam Klechamer
i Adrian Olek. Wiosną Miłosław zażółci się pięknie kwiatami żonkili, które nadawać będą wyjątkowy koloryt naszemu miasteczku.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak