Noc Sów

22 marca 2019r. grupa uczniów naszej szkoły miała okazję wziąć udział w ogólnopolskim projekcie „Noc sów”. Tuż  po godzinie 18-tej wyruszyliśmy do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Zajęcia edukacyjne przygotowali pracownicy OEP. Mogliśmy wysłuchać ciekawego wykładu  nt. świata sów, ich biologii, ochrony, cech poszczególnych gatunków jak i wysłuchać ich śpiewu. Po tej prezentacji odbył się test wiedzy dotyczący tych ptaków. Pytania nie należały do najłatwiejszych. Jednak dzielnie staraliśmy się przypomnieć sobie zdobyte chwilę wcześniej informacje. To nie był koniec atrakcji tego wieczoru. Wyszliśmy także w teren i nasłuchiwaliśmy sowy. Przygotowaliśmy sobie „sowie maski „  a na zakończenie wzięliśmy udział w wspólnym ognisku. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok. Opiekunami tego dnia były panie Małgorzata Mikołajczak i Honorata Knast.

Serdecznie dziękujemy gminie za zapewnienie nam bezpłatnego dojazdu na zajęcia.

Honorata  Knast