Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor szkoły zaprosił wszystkich uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy do upamiętnienia wydarzenia z 11 listopada poprzez uszycie 100 metrowej flagi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli, a także mieszkańców miasta. Nasza flaga mierzyła łącznie 203m długości.

« 1 z 2 »

09.11.2018r. – Nauczyciele, wszyscy uczniowie szkoły, dzieci z miejscowych przedszkoli, zaproszeni goście , mieszkańcy miasta i gminy o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali na rynku miasta 4 zwrotki hymnu państwowego przy rozwiniętej na podnośnikach  100 metrowej  fladze  przygotowanej przez uczniów szkoły. Uczniowie klas I-III i przedszkolaki wypuścili do nieba 100 białych i 100 czerwonych balonów. Po uroczystości flaga została wykorzystana do udekorowania budynków w Bugaju i pałacu.  Ogrodzenie szkoły zostało udekorowane biało- czerwonymi kartkami przygotowanymi przez uczniów życzeniami dla Ojczyzny.

« 1 z 2 »

11.11.2018r.– O godz. 12.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły delegacje klas, sztandar szkoły, dyrekcja, nauczyciele, władze samorządowe oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Miłosławia. Po niej złożono kwiaty na mogile poległych kosynierów.

Na godzinę  16.00 dyrektor szkoły wraz ze Stowarzyszeniem Miłosław Biega zaprosili gości, mieszkańców miasta i gminy  na Uroczystą Galę dla Niepodległej, podczas której odbył się koncert  pod hasłem „Śpiewanki patriotyczne” i występ  uczniów  szkoły podstawowej.

« 1 z 2 »

Wszystkie uroczystości zostały poprzedzone wieloma konkursami, a także wystawami prac uczniów o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy okazali szkole wsparcie zarówno organizacyjne jak  i finansowe. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe przyjęcie naszych pomysłów oraz bardzo liczny udział we wszystkich uroczystościach.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak