Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego

 

Dnia  27 grudnia 2019  roku o godzinie 11.00 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu  uczciła  101 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na cmentarzu parafialnym w obecności pocztu sztandarowego oddaliśmy hołd bohaterom zwycięskiego zrywu – Powstania Wielkopolskiego z 27 grudnia 1918 roku. Podczas uroczystości przemawiał pan Dyrektor Paweł Skrzypczak oraz pan Burmistrz Hubert Gruszczyński. Proboszcz: ks. Krzysztof Redlak odmówił modlitwę za poległych powstańców. Odczytana została historia tych wydarzeń oraz delegacje złożyły wiązanki kwiatów. W patriotycznych uroczystościach wzięli udział Burmistrz Gminy Miłosław, Sekretarz Gminy Miłosław,  Radni Gminy Miłosław, Proboszcz, uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Miłosławia.            

Ewelina Grajek

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak