Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

 

Przypada na 29 września (wtorek). Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Światowy Dzień Głośnego Czytania koncentruje się na uświadomieniu znaczenia czytania na głos i dzielenia się historiami oraz propagowaniu czytelnictwa i pisania jako praw człowieka.

Światowy Dzień Głośnego Czytania został stworzony w 2010 roku przez LitWorld, organizację non – profit wierzącą w moc czytania. Badania pokazują, że ludzie, którzy często czytają, są lepiej przygotowani do rozumienia innych, empatii i patrzenia na świat z różnych perspektyw. Czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności czytania, buduje społeczność i łączy nas ze sobą.

W związku z przypadającym na dzień 29 września świętem Biblioteka Szkolna przygotowała akcję głośnego czytania. Pani dyrektor Justyna Trawińska w tym dniu przeczytała dzieciom fragment książki „Dziękuję Ci, Cukierku!” Waldemara Cichonia.

Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki, aby wypożyczyć tę lub inną książkę.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak