Parki Krajobrazowe Wielkopolski

 

W październiku 2018 r. rozpoczął się projekt edukacyjny „Parki Krajobrazowe Wielkopolski – Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy”. Autorkami projektu są panie: Honorata Knast i Małgorzata Mikołajczak. Udział w nim biorą uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 z oddziałów gimnazjalnych. Projekt rozpoczął się od ogłoszenia konkursu plastycznego dla uczniów „Ptaki Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego” oraz prelekcji nt. walorów Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego pan Mirosław Masztalerz dzielił się swoją wiedzą oraz ciekawostkami z w/w parku. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć najciekawsze okazy wśród flory i fauny parku, poznać sposoby obrączkowania ptaków, dowiedzieli się dlaczego bobry obrączkują drzewa oraz jakie są granice tego parku. Zajęcia odbywały się 29 i 31 października 2018 r.

                                                                       Honorata Knast

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak