Podsumowanie konkursów matematycznych

 

Światem rządzą liczby – to hasło przyświecało szesnastej edycji powiatowego podsumowania konkursów matematycznych, które odbyło się 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Miłosławiu.

Podsumowanie_konkursów_matematycznych wyrMistrzów matematyki oraz ich nauczycieli, rodziców, a także innych zaproszonych gości, w tym inicjatorkę tych spotkań – Halinę Kotyk, Jolantę Gabryelczyk-Dolatę – koordynatorkę Kangura i prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego, oraz członkinie Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego Liliannę Jeżewską i Małgorzatę Grobecką, powitał dyrektor Paweł Skrzypczak. – Przyszłość należy do was, do zapaleńców – mówił wicestarosta Waldemar Grzegorek, chwaląc młodych matematyków i ich imponujące wyniki.

Spotkanie było okazją do nagrodzenia uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy sięgnęli po najwyższe laury w Kangurze oraz olimpiadach i konkursach matematycznych na poziomach powiatowym i wojewódzkim. Lista ta była bardzo długa, więc aby ożywić uroczystość, wręczanie nagród i dyplomów poprzeplatano występami artystycznymi uczniów szkoły w Miłosławiu.

Scenki, tańce i piosenki były wariacjami na tematy matematyczne. Zaprezentowano m.in. krótką inscenizację „Jasia i Małgosi”, których ze szponów czarownicy ratuje znajomość matematyki.

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska

« 1 z 5 »

Pobierz

Pobierz wszystkie zdjęcia na swój komputer --->

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak