„Polska – nasza Ojczyzna” uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

 

W niedzielne popołudnie 11 listopada 2018 r. w hali sportowej
w Bugaju miały miejsce dalsze uroczystości
z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dyrektor szkoły p. Paweł Skrzypczak powitał zaproszonych gości, przedstawicieli gminy i powiatu, mieszkańców oraz społeczność szkolną na uroczystej „Gali 100- lecia Niepodległości”.
W otwarciu gali towarzyszyła jej współorganizatorka – pani Beata Kaniewska ze stowarzyszenia „Miłosław Biega”. Zebranym zaprezentowano krótką relację z dotychczasowych działań
i uroczystości związanych z 100. rocznicą. W dalszej części gali wystąpiła młodzież naszej szkoły z montażem słowno – muzycznym, pt. „Polska – nasza Ojczyzna” pod opieką pani Moniki Broniarczyk. Wiersze polskich poetów, komentarze narratorskie podkreśliły dumę z polskości, szacunek dla symboli narodowych oraz dawne i współczesne znaczenie słowa „patriotyzm”.
Po występie młodzieży, pani Małgorzata Mikołajczak, która wspólnie z panią Honoratą Knast zorganizowała koncert, zaprosiła do wysłuchania profesjonalnego występu młodych muzyków pod dyr. pana Przemysława Piechockiego.
Koncert, pt. „Polska – nasza Ojczyzna – Śpiewanki Patriotyczne” był doskonałą okazją do wspólnego, uroczystego odśpiewania znanych pieśni. Dźwięki muzyki roznosiły się po hali, delikatne światło tworzyło niepowtarzalny klimat, a przepiękna dekoracja podkreślała patriotyczny charakter tego dnia. Tworzyły ją: białe, brzozowe krzyże, flaga, mech przyniesiony przez uczniów naszej szkoły, płonące znicze oraz przepiękne, papierowe, biało – czerwone róże wykonane przez panią Katarzynę Augustyniak.
Dekoracja została przygotowana przez p. Małgorzatę Mikołajczak, p. Honoratę Knast, p. Ewę Jarząb, p. Beatę Kaniewską, p. Monikę Broniarczyk pod czujnym okiem dyrektora p. Pawła Skrzypczaka.
Pan Przemysław Piechocki przygotował prawdziwą muzyczną ucztę, młodzież pięknie się zaprezentowała, dekoracja tworzyła klimat, więc Uroczystą Gale 100 – lecia Niepodległości można uznać za udaną. Potwierdzali to zadowoleni widzowie, wychodząc z hali.

Monika Broniarczyk

 

« 1 z 3 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak