Projekt „Mój przyjaciel pies”

 

pies  Projekt pod nazwą : „Mój przyjaciel pies”   jest całoroczną inicjatywą mającą na celu   kształtowanie  u dzieci wrażliwości na potrzeby zwierząt , poznanie zasad opieki i potrzeb psów, przekazanie informacji na temat relacji człowiek – pies, poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w obecności psa, rozbudzanie pasji i zainteresowań .

Ponadto projekt ma na celu pomoc bezdomnym zwierzętom z wrzesińskiego schroniska poprzez zbiórkę karmy, obroży, smyczy  i kosmetyków na konkretne pieski, nad którymi rolę wirtualnych opiekunów przejęły poszczególne klasy. Dzieci mają okazję zapoznać się ze zdjęciami  „swoich” psów, poznać ich historię , upodobania, charakter. Otrzymają także krótkie filmy prezentujące ich podopiecznych

Zbiórka karmy miała rozpocząć się  w październiku,jednak  pełne entuzjazmu dzieci zaskoczyły nas   napływającymi  systematycznie od tygodnia prezentami dla psów.

W  kolejnym semestrze odbędzie się zbiórka pieniędzy, które będą mogły zostać wykorzystane na zakup budy lub pomogą w zakupie kojca dla psów.

Projektowi będzie towarzyszyć  szereg konkursów jak np. : projektowanie adresatki dla psa,konkurs fotograficzny : „Ja i mój pies”, prace plastyczne pt : „Posprzątaj po swoim psie .

Odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi pracującymi z psami – hodowcą i wolontariuszką wrzesińskiego schroniska, trenerem behawioralnym ,policjantem, którzy pojawią się w towarzystwie psów. W podsumowaniu akcji wezmą udział wolontariusze działający przy schronisku dla zwierząt we Wrześni.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak