„PRZYJACIEL NA WAGĘ ZŁOTA”


Warto jest mieć przyjaciela i chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego stwierdzenia. Zawsze pomoże, wysłucha, doradzi. Siła przyjaźni jest wielka.  Ciężko jest tym, którzy nie mają tak bliskiego człowieka. Naprawdę dużo tracą. Nie ma tych wspólnych spotkań, zwierzeń, śmiechu i płaczu. Nie ma tego, co jest w życiu najważniejsze. Przyjaźń w życiu człowieka jest wartością bezcenną.

Przyjaźń to międzyludzka wieź, oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji, wyrozumiałości i szczerości. Warto mieć przyjaciela, z którym można dzielić chwile pełne radości, szczęścia, spełnienia, jak również bólu, smutku, rozczarowań.

We współczesnym świecie ludzie gonią za życiem, często są egoistami i dążą za własnym szczęściem. Są ciągle zabiegani, nie mają czasu na przyjaźń. Są samotni, gdyż nie ma „sklepiku z marzeniami i uczuciami” i nie można kupić przyjaźni.  Ciężko pracują,  zarabiają pieniądze, ale przecież to nie wszystko. Przedmioty materialne „nie wysłuchają nas” i „nie pomogą”, gdy w pracy nie odniesiemy sukcesu, a w życiu osobistym nam się nie układa. Ten wątek podkreśla jak ważna i potrzebna jest przyjaźń każdemu człowiekowi. Mieć prawdziwego przyjaciela to największy skarb.

Kochani!

Zespół wychowawczo-profilaktyczny zaprasza uczniów klas III i IV do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ”Przyjaciel na wagę złota”. Celem konkursu jest ukazanie przyjaźni jako wartości,  którą warto budować, pielęgnować, której warto poświęcić uwagę i  czas.

Zamysłem organizatorów jest również ukazanie przyjaźni jako jednej z piękniejszych  relacji jaka może pojawić się w życiu człowieka, zwłaszcza młodego, który tak bardzo potrzebuje w dzisiejszym świecie rzeczy stałej, pewnej, stanowiącej wsparcie i dającej poczucie bezpieczeństwa.

Format: A3

Technika: farby  /prosimy o niewykonywanie prac przestrzennych/

Termin składania prac:  do 18 listopada 2022r. /prace można przekazać: p. Angelice Januchowskiej, p. Monice Myszkiewicz lub wychowawcy klasy/

Na odwrocie pracy należy umieścić imię i nazwisko autora oraz klasę

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak