Refleksje uczniów klas VIII po udanym występie

Aż trudno uwierzyć, że tak długo przygotowywane
i oczekiwane wydarzenie przeszło już do historii. 18 października 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej w Bugaju odbyły się uroczystości związane z obchodami 50-lecia nadania imienia szkole. Niezapomniany nastrój, poruszone serca, osobista refleksja……. .

Oto wypowiedzi uczniów klas VIII przygotowujących część artystyczną pod opieką swoich wychowawców :

„Ciężko było zacząć tańczyć, bo pierwszy raz występowaliśmy przed taką publicznością. Podobała mi się miła atmosfera oraz to jak zatańczyliśmy. Wszyscy nam klaskali.”

Adrian Mikołajczak  VIII B

„Na występie ogarnął mnie bardzo duży stres i jestem świadom, że coś źle zrobiłem. Jednak  sam występ bardzo mi się podobał, a w szczególności śpiew dziewczyn. Wszyscy byliśmy zaangażowani, a ja byłem zdziwiony, gdy po walcu i po występie były gromkie brawa.”

Mateusz Pawlak VIII C

„Stres był wielki, ale występ był świetnie przygotowany, więc wyszło lepiej, niż się spodziewaliśmy. Moja mama była bardzo zadowolona.”

Zofia Bednarek VIII A

„Występ mi się podobał. Cały czas sądziłam, że będziemy wyglądać idiotycznie. Jednak wyszło fajnie
i wyglądało w miarę ok. Moja mama nagrała prawie całą część artystyczną.”

Zuzanna Ptasznik VIII C

„Walka była krwawa. Bardzo trudne było nauczenie się wiersza przez harcerza. Występ był wzruszający. Chciałbym podziękować wszystkim wykonawcom, którzy w tak piękny sposób przygotowali inscenizacje.”

Mateusz Narożny VIII B

„Będę ten występ wspominać bardzo dobrze i mile. Myślę, że był udany. Moim rodzicom się podobał.”

Zuzanna Kliszkowiak VIII A

„Fajne było  to, że wszystko nam wyszło i nie popsuliśmy przedstawienia. Wszyscy byli z nas dumni
i nam klaskali, choć niektórzy na początku w nas nie wierzyli….”

Filip Grzybowski VIII B

„Na początku prawie nikt nie chciał tańczyć, ale wyszło bardzo dobrze i wszystkim się podobało. Szkoda, że to się już skończyło….”

Aleksandra Grzelak VIII C

„Występ był bardzo wzruszający. Byłam z nas dumna. Bardzo dziękuję Pani Małgorzacie, Panu Mirkowi, a zwłaszcza Pani Sylwii, która mnie bardzo wspierała.”

Blanka Fret VIII A

„Moim zdaniem występ był wspaniały. Cudownie tańczyliśmy. Były też piękne dekoracje. Przed występem się nie stresowałem lecz gdy wyszliśmy na środek, trochę się przestraszyłem.”

Mateusz Markiewicz VIII A

„Bardzo podobało mi się zaangażowanie wszystkich i długie prace nad udoskonalaniem całego występu. Byłem bardzo zdziwiony, gdy wszyscy zaczęli śpiewać, pomimo małego zainteresowania na próbach.”

Tomasz Soszyński VIII C

„Moja ciocia powiedziała mi, że przystojnie wyglądałem w mundurze. Najbardziej podobał mi się moment, jak wszyscy nam klaskali, a my mogliśmy podziękować naszym nauczycielom”.

Jakub Tomczak VIII A

„Występ młodszych klas był też bardzo ciekawy. Nasz był świetny i dobrze zorganizowany.”

Mikołaj Kupś VIII B

„Gdy występ się zbliżał, było pełno emocji i wzruszenia. Byliśmy zadowoleni, że osoby które nas oglądały doceniły nas. Nasza ciężka praca nie poszła na marne.”

Klaudia Szumigała VIII C

„Nasze przedstawienie z okazji 50 – lecia nadania imienia szkole było przepiękne. Jestem dumna z tego, jak nam to wyszło. Najbardziej podobał mi się ostatni taniec polonez. Najtrudniejszy był dla nas walc.”

Alicja Kurasiak VIII B

„Przy tym występie było bardzo dużo pracy. Musieliśmy nauczyć się tańczyć. Mojej mamie bardzo się podobało i twierdziła, że ślicznie nam to wyszło.”

Julia Przydryga VIII C

„Miałem lekki stres. Jestem zadowolony z tego występu.”

Kacper Grzegorczyk VIII A

„Występ bardzo mi się podobał i jestem z niego zadowolony, choć miałem małą tremę.”

Fabian Bratkowski – Dębicki VIII A

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym artystom, za ogrom pracy i zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Życzymy niegasnącego zapału i dalszego rozwoju artystycznego.

Małgorzata Mikołajczak