Robotyka w przedszkolu

 

Robotyka rzeczywiście jest dziedziną, która znajduje się na styku informatyki oraz techniki, a bardzo przydatne w zrozumieniu wszystkich procesów i nabyciu umiejętności okazują się zdolności analityczne.

Tym bardziej warto nią zainteresować najmłodszych. Podstawy robotyki w szkole, a najlepiej jeszcze w przedszkolu, pozwolą ukształtować się dziecku i w łatwy sposób – za pomocą zabawy – nabyć nowe, przydatne informacje i rozwinąć kompetencje. Robotyka jest w końcu bardzo ciekawa! Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych urządzeń, robotów, zagadnienia Sztucznej Inteligencji – te wszystkie kwestie fascynują niejedną dziewczynkę i niejednego chłopca w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nic jednak nie przychodzi samo. Kluczowe znaczenie ma tutaj przedstawienie dzieciom możliwości i pokazanie, jakie tajemnice może kryć za sobą projektowanie inteligentnych maszyn. Co ważne – jest to dla najmłodszych prawdziwa frajda!

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak