Skup kasztanów na boisku naszej szkoły

 

Kasztany to dar natury, z którego farmaceuci uzyskują substancję zwaną estycyną. Jest ona niezbędna do produkcji leków na żylaki. Przemysł kosmetyczny używa również estycyny do produkcji kosmetyków na cerę naczyniową. Przebywanie pod kasztanowcami działa kojąco na system nerwowy.

Organizatorką skupu kasztanów od ponad 20 lat jest nauczycielka chemii Pani Alicja Zabiszak, dzięki której mieszkańcy Miłosławia i okolic zbierają kasztany. Jesienią 2018 r. odbyły się trzy skupy. Skupiono około 15 ton kasztanów. Za jeden kilogram płacono 90 groszy. Zbieranie kasztanów jako działalność nie podlega opodatkowaniu. Chcemy serdecznie podziękować Pani Alicji Zabiszak za organizację tegorocznego skupu kasztanów. Liczymy, że w następnym roku przy współudziale Pani Alicji, zostanie pobity kolejny rekord w zbiórce kasztanów.

Uczniowie szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi wraz z nauczycielką Małgorzatą Mikołajczak

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak