Sukcesy 2020/2021

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W dniu 28 września w Parku w Nekli odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miłosławiu reprezentowali uczniowie wyłonieni w szkolnych biegach eliminacyjnych, które odbyły się w piątek 25 września.

W słoneczne, poniedziałkowe przedpołudnie w Parku w Nekli stawiły się reprezentacje zdecydowanej większości szkół podstawowych wrzesińskiego powiatu.

Sportowe zmagania rozgrywały się na ciekawej, bardzo dobrze przygotowanej trasie biegu. Reprezentacje szkół składały się 7 zawodników (6+1 rezerwowy).

Rywalizacja i walka o medale była bardzo emocjonująca i zacięta.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

Igrzyska Dzieci

5. SSP6 Września
  6. SSP3 Września
  7. SSP Kaczanowo

Nasi medaliście reprezentowali szkołę w następujących składach

Reprezentacja Chłopców rocznik 2008 i młodsi

6. Budniak Alicja

Na siatkarskich salonach

„Razem Przeciw Dopalaczom”

W minioną sobotę 31.10.2015r. rozpoczynająca swoją przygodę z siatkówką dwudziestopiecio osobowa grupa dziewcząt i chłopców wyjechała obejrzeć pierwszoligowy mecz piłki siatkowej mężczyzn. Na parkiecie hali sportowej Gimnazjum nr 2 im. A. Prądzyńskiego we Wrześni spotkały się zespoły: APP Krispol Września i TS Viktoria PWSZ Wałbrzych. Przy gorącym dopingu gospodarze – APP Krispol pokonali ubiegłorocznego mistrza rozgrywek I ligi mężczyzn – TS Viktoria PWSZ Wałbrzych 3 : 0.
Zawodnicy ze Wrześni zaprezentowali dużo dobrej siatkówki – udane zagrywki, dobry odbiór, wzbudzający entuzjazm atak. Zebrana publiczność co raz miała okazję oklaskiwać występ swoich ulubieńców, a wynik końcowy meczu dopełnił uczucia radości i zadowolenia.

Udany występ APP Krispol był zwieńczeniem dwudniowego (piątek-sobota) Wielkopolskiego Turnieju Talentów rozgrywanego pod hasłem „Razem Przeciw Dopalaczom”. W ten sposób środowisko sportowe zwraca uwagę młodzieży na tragiczne w skutkach „eksperymenty” z dopalaczami.
Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści z czterech ośrodków siatkarskich:   Piła, Krotoszyn, Nowy Tomyśl i Września. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: I klasy, II klasy, III klasy i LO.

Wrzesińscy gimnazjaliści zajęli pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych   i drugich oraz trzecie miejsce
w kategorii klas trzecich.

Mamy nadzieję, że nasz pierwszy zorganizowany wyjazd na mecz I ligi piłki siatkowej mężczyzn dostarczył dużo miłych wrażeń i sportowych emocji początkującym adeptom piłki siatkowej w SP Miłosław.

Organizatorzy wyjazdu

J. Jędrzejewski M. Zimny