Spotkania z astronomią

 

Dnia 07.11.2018r.  uczniowie  klas VI pod opieką nauczycielek przyrody
p. M. Mikołajczak K. Pedrycz i G. Słomczyńskiej uczestniczyli
w cyklicznych „Spotkaniach z astronomią”, które odbywają się
w Multikinie w Poznaniu. Tym razem spotkanie w formie lekcji multimedialnej przebiegało pod hasłem „Ziemia- Błękitna Planeta”.
W lekcji uczestniczyło 50 uczniów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o rozmiarach Ziemi, jej miejscu w przestrzeni, warunkach panujących na powierzchni, następstwach ruchów, a także wewnętrznej budowie i jej znaczeniu. Prelekcja poparta była ciekawymi efektami wizualnymi.
Lekcja inna niż zazwyczaj cieszyła się dużym zainteresowaniem   i wzbudziła duże zainteresowanie wszechświatem, a w szczególności naszą planetą Ziemią. Kolejne spotkanie, w którym zamierzamy uczestniczyć będzie dotyczyło wyprawy na Księżyc.

G. Słomczyńska

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak