Spotkania z astronomią

 

      19.03.2019r. uczniowie klas V i VI  wraz z opiekunami p. M. Mikołajczak, p. K. Pedrycz i p. G. Słomczyńską  udali się na kolejne , cykliczne „Spotkania z Astronomią”. Autorem spotkań jest pan Aleksander Trębacz, nauczyciel matematyki i fizyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Dzięki lekcji multimedialnej i ciekawej prelekcji  mogliśmy tym razem towarzyszyć tak niezwykłemu  wydarzeniu jak lądowanie na Księżycu. Poznaliśmy odpowiedzi na pytania takie jak: czym jest księżyc?, jak powstał?,  czy można na nim zamieszkać? , czy jest nam potrzebny?, a także  okoliczności przygotowania pierwszej wyprawy. Nasza wiedza na temat Księżyca bardzo się poszerzyła. Czekamy na kolejne prelekcje, które zabiorą nas w niezwykłą podróż po Wszechświecie.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak