Spotkanie uczniów klas I z Sierżantem Pyrkiem


W czwartek 17 listopada 2022r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedzili Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Orzechowie. Uczestnikami spotkania były wszystkie dzieci z gminy Miłosław chodzące do pierwszej klasy.  W imprezie uczestniczyli nasi uczniowie z klasy I a – wych. Ewelina Grajek oraz uczniowie z klasy I b – wych. Julia Miler-Kaźmierczak.

Gospodarzem imprezy był Pan Rafał Zięty – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechowie.

W festynie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści z gminy Miłosław oraz zaproszeni goście:

  • Pani Justyna Trawińska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu ,
  • Pani Agata Prymas – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czeszewie ,
  • Pani Daria Kaczmarek – Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

    Gościem specjalnym imprezy był „Sierżant Pyrek”.

Na początku uczniowie klasami zaprezentowali swoje szkoły: przedstawili krótkie wierszyki oraz zaśpiewali piosenki. Policjanci omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków, zachowań w drodze do i ze szkoły oraz podczas zabawy.

Następnie pierwszoklasiści brali udział w różnych konkursach i zabawach, prezentując jednocześnie zdobytą podczas zajęć wiedzę o bezpieczeństwie.  Uczestnicy otrzymali nagrody oraz „dyplomy bezpiecznego pieszego”. Była to już 17 edycja spotkania z sierż. Pyrkiem.

Organizatorem festynu była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak