Spotkanie z astronomią


W dniach 6 i 7 grudnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pana Macieja
Wleklińskiego – pasjonata astronomii, który w niezwykle interesujący sposób wprowadził nas w tajniki świata przyrody. Bardzo często astronomia kojarzy się nam z czymś odległym, niezrozumiałym oraz wykraczającym poza zdolności poznawcze zwykłego śmiertelnika. Pan Marcin pokazał, że wszechświat jest fascynującym miejscem pełnym zapierających dech w piersiach widoków, odległych niezbadanych światów oraz tajemnic. Podczas każdych zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć aktualnie widoczne gwiazdozbiory, ciała niebieskie oraz ciekawe zjawiska astronomiczne.

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak