Spotkanie z Burmistrzem Gminy Miłosław

 

Dnia 17 grudnia 2019r. uczniowie klasy III b oraz I a wraz z wychowawcą: Lidią Siwiak i Eweliną Grajek odbyli „wizytę” w Urzędzie Gminy w Miłosławiu. Cel główny: przeprowadzenie wywiadu z Panem Burmistrzem Hubertem Gruszczyńskim. Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza uczniowie poznali  organizację pracy w Urzędzie Gminy.  Na  początku wizyty uczniowie przeprowadzili z Panem Burmistrzem wywiad zadając następujące pytania:

  1. Czy lubi Pan swoją pracę ?
  2. Czy praca Burmistrza jest trudna ?
  3. Czy ma Pan rodzinę i dzieci ?
  4. Czy miał Pan trudną sprawę do rozwiązania ?
  5. Ile Pan ma lat ?

Pan Burmistrz bardzo chętnie odpowiadał na dociekliwe pytania uczniów. Przyjął uczniów w sali sesyjnej, oprowadził po Urzędzie Gminy i pokazał swój gabinet w którym rozwiązuje liczne problemy mieszkańców. Opowiedział dzieciom o swojej pracy i pracy Radnych Gminy. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych informacji. Na koniec dzieci podziękowały Panu Burmistrzowi za ciekawą lekcję.
Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z tak ważną osobą naszej Gminy, uczniowie kl. III b i kl. I a  znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy Burmistrza oraz poznali miejsce gdzie zapadają ważne dla mieszkańców decyzje.

Lidia Siwiak

Ewelina Grajek

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.