Spotkanie z instruktorem szkolenia psów

spotkanie-z-instruktorem-szkolenia-psow-wyr16 listopada 2016 r. odbyło się w nasze szkole bardzo interesujące spotkanie .

Naszym gościem była p. Anna Kursicka, psycholog zwierzęcy, instruktor szkolenia psów, założycielka ośrodka szkoleniowego – „Cztery łapy” oraz Centrum Kształcenia Kynologicznego- Kynologika.

Zajmuje się min. pracą z „ trudnymi” psami, rozwiązywaniem problemów behawioralnych szczeniąt jak
i dorosłych psów a także poszerzaniem wiedzy na temat psów wśród dzieci i młodzieży.

Pani Annie towarzyszyły dwa piękne psy: wilczarz irlandzki- dostojny, robiący wrażenie nie tylko swoją wielkością (52kg) ale potulnym, przyjacielskim usposobieniem i cierpliwością dla swojego mniejszych rozmiarów kolegi – gończego polskiego- wesołego , filuternego pieska , który podczas pokazu postanowił zrobić  sobie z niego ciepłe i mięciutkie  legowisko.

Pieski zapewniły nam sporą dawkę śmiechu i innych,samych pozytywnych uczuć. Każdy miał ochotę choć na chwilę przytulić się do olbrzyma i jego rezolutnego  towarzysza.

Pani Anna wytłumaczyła dzieciom czym są pozycje drzewa  oraz żółwia. Z udziałem dzieci  zademonstrowała jak zastosować ją gdy zbliży się do nas groźny pies.

Pokazała jak należy,a jak nie należy głaskać psa, co jest lubiane przez psa a co może wywołać zniecierpliwienie czy nawet agresję.

Ponadto zwróciła uwagę na zasady opieki i pielęgnacji, właściwe odżywianie oraz poruszyła ważną kwestię  odpowiedzialność za posiadane zwierzę.

No Images found.