Spotkanie z Pawłem Klechamerem

 

24 października 2019 r., z inicjatywy Pani Karoliny Podemskiej, zostało zorganizowane spotkanie z Pawłem Klechamerem – w ramach projektu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, zainicjowanego przez bibliotekę szkolną
w pałacu (dawniej gimnazjum).

Paweł Klechamer to wychowanek Pani Karoliny Podemskiej, absolwent Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego
w Miłosławiu, młody, kreatywny człowiek, z ogromem wiedzy, jeżdżący autostopem po Europie, mówiący
w języku rosyjskim, hiszpańskim, angielskim, niezwykły podróżnik. Poprzez realizację swoich pasji i marzeń potrafi udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Do tej pory ma na swoim koncie wyprawy do 27 krajów, wielokrotnie musiał zmierzyć się z przeciwnościami losu.  Z wielką pasją opowiadał o swojej wyprawie na biegun północny, a także do Japonii.

Dla uczniów klasy V e, VI a, VIII a, b, którzy mieli okazję uczestniczyć
w spotkaniu z Pawłem, było to niesamowite przeżycie. Młodzież pełna podziwu dla pasji Pawła, z nutką zazdrości oglądała zdjęcia z Jego wypraw i z ogromnym zaciekawieniem słuchała Jego opowieści. Warto dodać, że nie tylko podróże są pasją Pawła. Potrafi żonglować i chodzić na slackline.

Mamy ze strony Pawła zapewnienie, że chętnie jeszcze nas odwiedzi, spotka się z młodzieżą i może zaprezentuje wyczyny swego talentu?

Pawłowi, absolwentowi naszego gimnazjum, życzymy wytrwałości
i siły w realizacji swoich przedsięwzięć, powodzenia w następnej wyprawie
i odkrywania nowych dróg.

 

Justyna Trawińska

Karolina Podemska

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak