Sprzątanie Świata

W dniach od 15 – 18 września odbyła się 24 edycja akcji „Sprzątanie Świata”.
Od kilku lat nauczyciele wraz z wychowankami uczestniczą w tej akcji. Choć jest już ona kampanią ogólnoświatową i uczestnictwo w niej, uczniowie uznają za coś oczywistego, to jednak nie u wszystkich dbałość o estetykę otoczenia jest trwałym nawykiem.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmiało „ Nie ma odpadów – są surowce”. Celem akcji Sprzątanie Świata 2017 była zmiana postrzegania odpadów jako „ śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz ochrony środowiska, a także promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 r. standardu selektywnej zbiórki.

W ramach akcji uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy promującej piękno i tajemnice przyrody, znajdującej się w holu głównym szkoły podstawowej. Wystawa ta została przygotowana przez nauczycielkę Małgorzatę Mikołajczak.

Małgorzata Mikołajczak

« 2 z 2 »