Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 29 – 30 listopada 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zbieraliśmy żywność w 9 sklepach na terenie Miłosławia. Dzieci i młodzież w liczbie 55 wolontariuszy zachęcali kupujących do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji.

Mieszkańcy Miłosławia robiąc zakupy w tych dniach, chętnie wspierali wolontariuszy, co w efekcie przyczyniło się do pozyskania wielu kilogramów produktów spożywczych. Nasz udział w akcji to żywe świadectwo wrażliwości i empatii dla osób, które potrzebują naszej pomocy oraz praktyczny przykład realizacji idei wolontariatu.

Dzięki pomocy wielu osób o wielkim sercu, rodziny znajdujące się w gorszej sytuacji materialnej, będą mogły radośnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Koordynatorkami akcji były: panie Małgorzata Mikołajczak w klasach IV-VI oraz Ewa Jarząb w klasach VII-VIII. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Ewelina Grajek.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, właścicielom sklepów oraz OPS w Miłosławiu za okazane wsparcie.

Małgorzata Mikołajczak