Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi dołączyli do akcji. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klas IV – VII mieli możliwość zdobycia Certyfikatu Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Podczas przerw, 45 ekspertów zasiadło w Komisjach Egzaminacyjnych, wszyscy chętni mogli zdać egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.

Certyfikat Eksperta zdobyło 135 uczniów.

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak