Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

dzien-tabliczki-mnozeniaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 30 września 2016 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Nasza szkoła bierze udział w
Imprezie po raz drugi. W czwartek w klasach IV-VI zostaną przeprowadzone konkursy w wyniku których zostaną wyłonieni eksperci a w piątek 30 września 2016 w czasie przerw będziemy losować karteczki z prostymi zadaniami i rozwiązywać je. Zapraszamy do wspólnej zabawy

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak