Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021 r.

 

Światowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Tegoroczne obchody w Polsce odbywają się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię!”.

Celem święta jest propagowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W szkole podstawowej w Miłosławiu z okazji tego święta wszyscy uczniowie klas VII mieli możliwość uczestniczenia w webinarium pt. „Przywróć naszą Ziemię!” organizowanego przez Ministerstwo Ochrony Klimatu i Środowiska. Premiera tego spotkania odbyła się 22 kwietnia o godz. 12.00 i obejmowała dwa bloki tematyczne: „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW) i „Co mogę zrobić dla klimatu? ” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej oraz warsztaty praktyczne : kulinarny z Jagną Niedzielską i „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak.

W szkole została również przygotowana wystawa prac ekologicznych związana z konkursem wojewódzkim pt. „Cztery Pory Roku z OZE”. Prace uczniów klas IV-VIII można obejrzeć w holu głównym szkoły.

Przygotowane przedsięwzięcia niech będą naszym wspólnym wkładem na rzecz Ziemi.

 

Małgorzata Mikołajczak

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak