Święto Niepodle­głości

 

Święto Niepodle­głości obchodzimy co roku w listopadzie, który jest czasem szczególnej refleksji nad przemijaniem. W tym miesiącu sprzątali­śmy groby naszych zmarłych, zanosili­śmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieli­śmy w ten sposób pokazać, że pamięta­my… Zapaliliśmy także znicze na gro­bach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie za ojczy­znę… Nigdy nie wrócili do swoich ma­tek, żon, dzieci, przyjaciół i bliskich…  Młodym strzelcom i legionistom, którzy o niepodległość tak ofiarnie walczyli, towarzyszyły pieśni i piosenki, powstające
w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, czasem rozweselały. Podczas apelu usłyszeliśmy kilka z nich, wzbogacone były wierszami i refleksjami…


Uroczystość upamiętniającą tę datę przygotowali uczniowie naszej szkoły: Daria Jędraszak, Nikola Kowalska, Wiktoria Kunicka, Zuzanna Kliszkowiak, Wiktoria Jędraszak i Dawid Dekowski pod kierunkiem pań Doroty Surdyk
i Małgorzaty Mikołajczak oraz szkolny chór pod opieką pana Mirosława Zimnego. Całość  poprowadził pan Andrzej Jędrzejewski.

Podczas apelu pani Agnieszka Winowicz i pani Aneta Kosmala podsumowały VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który odbył się 29.09.17. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskali: Mateusz Kaczor i Jakub Szternel.

tekst: D. Surdyk

foto: H. Knast, M. Mikołajczak

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak